conti_at1092016gen3
CONTI AT1092016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 920 x 16 mm red
87.34 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Length: 920
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 920 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817119917
  • Supplier number: CONTI AT1092016GEN3
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
920 mm