conti_at1089050gen3
CONTI AT1089050GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 890 x 50 mm red
237.06 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Length: 890
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 890 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817119672
  • Supplier number: CONTI AT1089050GEN3
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
890 mm