conti_at1078016gen3
CONTI AT1078016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 780 x 16 mm red
71.74 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 780
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 780 mm
  • Number of teeth: 78
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817120609
  • Supplier number: CONTI AT1078016GEN3
Length
780
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
780 mm