conti_at10570100gen3
CONTI AT10570100GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 570 x 100 mm red
301.53 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 570
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 570 mm
  • Number of teeth: 57
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121408
  • Supplier number: CONTI AT10570100GEN3
Length
570
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
570 mm