conti_at1050032gen3
CONTI AT1050032GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 500 x 32 mm red
109.01 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 500 mm
  • Number of teeth: 50
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817127851
  • Supplier number: CONTI AT1050032GEN3
Length
500
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
500 mm