conti_at101280100gen3
CONTI AT101280100GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1280 x 100 mm red
641.32 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Key features according to our expert
  • Length: 1280
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1280 mm
  • Number of teeth: 128
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817320030
  • Supplier number: CONTI AT101280100GEN3
Length
1280
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
1280 mm