conti_at10120050
CONTI AT101200 50 F 9/15 Conti Synchroflex timing belt - AT10120050
257.11 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 4.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1200
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1200 mm
  • Number of teeth: 120
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123785
  • Supplier number: CONTI AT10120050
Length
1200
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1200 mm