conti_at10730100
CONTI AT10 730 100 Conti Synchroflex timing belt - AT10730100
298.57 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 3.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 730
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 730 mm
  • Number of teeth: 73
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121811
  • Supplier number: CONTI AT10730100
Length
730
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
730 mm