conti_at101600100
CONTI AT10 1600 100 Conti Synchroflex timing belt - AT101600100
640.14 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1600 mm
  • Number of teeth: 160
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121712
  • Supplier number: CONTI AT101600100
Length
1600
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Nominal length
1600 mm