conti_at101300100
CONTI AT10 1300 100 Conti Synchroflex timing belt - AT101300100
518.58 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 1300
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1300 mm
  • Number of teeth: 130
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121651
  • Supplier number: CONTI AT101300100
Length
1300
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
1300 mm