conti_at10108032
CONTI AT10 1080 32 Conti Synchroflex timing belt - AT10108032
167.03 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1080
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1080 mm
  • Number of teeth: 108
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817123822
  • Supplier number: CONTI AT10108032
Length
1080
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Nominal length
1080 mm