conti_at10105016
CONTI AT10 1050 16 Conti Synchroflex timing belt - AT10105016
82.28 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1050
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1050 mm
  • Number of teeth: 105
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121903
  • Supplier number: CONTI AT10105016
Length
1050
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1050 mm