conti_at101050100
CONTI AT10 1050 100 Conti Synchroflex timing belt - AT101050100
449.89 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 2.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1050
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 100 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1050 mm
  • Number of teeth: 105
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817121583
  • Supplier number: CONTI AT101050100
Length
1050
Pitch
10 mm
Width
100 mm
Nominal length
1050 mm