carat_htm1021504
CARAT HTM1021504 Brilliant brick drill bit 102 x 150 M16 Dustec
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Diamond drill DUSTEC for use with dust extraction in brick and other abrasive materials.
  • Segment height 9.5 mm.
  • Equipped with TT segments; for easy and quick starting.
  • Thread M16 for use on mounting spindle and Dustec drill chuck.
  • Laser welded, thus 100 % guarantee against weld breakage.
Key features according to our expert
  • Diameter: 102 mm
  • Connection type (machine): Inner thread
  • Connection size (machine): M16
  • Length: 150 mm
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452102107
  • Supplier number: CARAT HTM1021504
Diameter
102 mm
Length
150 mm