carat_eb03142010
CARAT EB03142010 Brilliant concrete drill 31 x 420mm 1/2" wet
124.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
Product description:
  • Diamond drill Laser Brilliant for use with water cooling in concrete and hard stone types.
  • Equipped with TT segments; for easy and quick starting.
  • Laser welded, thus 100% guarantee against weld breakage.
Key features according to our expert
  • Diameter: 31 mm
  • Length: 400 mm
  • Connection size (machine): 1/2"
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452022689
  • Supplier number: CARAT EB03142010
Diameter
31 mm
Length
400 mm