carat_csmp125300
CARAT CSMP125300 CSMP Premium 125 x 22.2mm diamond wheel for tiles
27.95 tax incl.
On stock, immediately available.
Product description:
  • Suitable for hard and soft tiles.
  • Ø 115 and Ø 125 can also be used dry.
  • Continuous diamond edge for a perfectly finished cut.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Tiles
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452079393
  • Supplier number: CARAT CSMP125300
(disc) diameter
125 mm
Connection size (disc)
22,2 mm