carat_csmp115300
CARAT CSMP115300 CSMP Premium 115 x 22.2mm diamond wheel for tiles
Product description:
  • Tiles premium, type csmp
  • Suitable for hard and soft tiles
  • Diameter 115mm & 125mm are designed for dry use on angle grinder (with a segment height of 8mm)
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 115 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Tiles
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452079218
  • Supplier number: CARAT CSMP115300
(disc) diameter
115 mm
Connection size (disc)
22,2 mm