carat_cs4004000p
CARAT CS4004000P CS Premium diamond wheel for concrete 400 x 25.4 mm
234.20 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
each
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Professional diamond saw for use without water cooling.
  • Equipped with very fast cutting turbo segments.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 400 mm
  • Connection size (disc): 25,4 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Concrete
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452012437
  • Supplier number: CARAT CS4004000P
(disc) diameter
400 mm
Connection size (disc)
25,4 mm