carat_cs1403000p
CARAT CS1403000P CS Premium diamond wheel for concrete 140 x 22.2 mm
Product description:
  • Professional diamond saw for use without water cooling.
  • Equipped with very fast cutting turbo segments.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 140 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Concrete
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452012338
  • Supplier number: CARAT CS1403000P
(disc) diameter
140 mm
Connection size (disc)
22,2 mm