carat_cs1153000p
CARAT CS1153000P CS Premium diamond wheel for concrete 115 x 22.2 mm
Product description:
  • Concrete premium, type cs
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 115 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Concrete
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452012314
  • Supplier number: CARAT CS1153000P
(disc) diameter
115 mm
Connection size (disc)
22,2 mm