carat_ces1803010
CARAT CES1803010 CES Standard diamond wheel universal 180 x 22.2mm
Product description:
  • Diamond saw for universal use without water cooling.
  • Semi-professional saw.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 180 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: STANDAARD
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452029244
  • Supplier number: CARAT CES1803010
(disc) diameter
180 mm
Connection size (disc)
22,2 mm