carat_cee150301f
CARAT CEE150301F CEE Premium diamond wheel universal 150 x 22.2mm
Product description:
  • Diamond saw for universal use without water cooling.
  • Newly developed V-Turbo segments for fast cutting at any time.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 150 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: PREMIUM
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452003275
  • Supplier number: CARAT CEE150301F
(disc) diameter
150 mm
Connection size (disc)
22,2 mm