bahco_sb7809m_17
bahco_sb7809m_17_2
bahco_sb7809m_17_3
bahco_sb7809m_17
bahco_sb7809m_17_2
bahco_sb7809m_17_3
BAHCO SB7809M-17 screwdriver socket spanner 1/2" square connection hexagonal 17 mm
Key features according to our expert
  • Length: 60 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: HEX 17 mm
  • Drive profile size (bit): 17 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314153004222
  • Supplier number: BAHCO SB7809M-17
Length
60 mm
Bit tip
HEX 17 mm
Drive profile size (bit)
17 mm
Working length mm
20 mm
Socket drive mm (d)
27 mm
Weight oz oz
5,2 oz
Length mm (l)
60 mm
Hexagon size mm
17 mm