bahco_7809xzn_8_100
bahco_7809xzn_8_100_2
bahco_7809xzn_8_100_3
bahco_7809xzn_8_100
bahco_7809xzn_8_100_2
bahco_7809xzn_8_100_3
BAHCO 7809XZN-8-100 screwdriver socket spanner 1/2" square connection long for XZN screws 8 mm 100 mm
Key features according to our expert
  • Length: 100 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: XZN M8
  • Drive profile size (bit): M8
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151831073
  • Supplier number: BAHCO 7809XZN-8-100
Length
100 mm
Bit tip
XZN M8
Drive profile size (bit)
M8
Working length mm
63 mm
Diameter mm (d)
22 mm
Weight oz oz
2,6 oz
Length mm (l)
100 mm