bahco_7809xzn_12_100
bahco_7809xzn_12_100_2
bahco_7809xzn_12_100_3
bahco_7809xzn_12_100
bahco_7809xzn_12_100_2
bahco_7809xzn_12_100_3
BAHCO 7809XZN-12-100 screwdriver socket spanner 1/2" square connection long for XZN screws 12 mm 100 mm
Key features according to our expert
  • Length: 100 mm
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable
  • Bit tip: XZN M12
  • Drive profile size (bit): M12
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151831110
  • Supplier number: BAHCO 7809XZN-12-100
Length
100 mm
Bit tip
XZN M12
Drive profile size (bit)
M12
Working length mm
60 mm
Diameter mm (d)
22 mm
Weight oz oz
6 oz
Length mm (l)
100 mm