bahco_7805gpr_16
bahco_7805gpr_16
bahco_7805gpr_16
bahco_7805gpr_16
bahco_7805gpr_16
bahco_7805gpr_16
BAHCO 7805GPR-16 Spark plug cap 1/2", 16 mm
3.79 tax incl.
Key features according to our expert
  • Width across flats: 16 mm
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 64 mm
  • With cardan joint: No
  • Connection size: 1/2"
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314150503117
  • Supplier number: BAHCO 7805GPR-16
Width across flats
16 mm
Connection profile
Inner square
Length
64 mm
With cardan joint
No
Connection size
1/2"
Length mm (l)
64 mm
Weight g
89 g
Total length mm
64 mm
Socket width mm (d1)
22 mm
Square drive width mm (d2)
22 mm
Size inch
5/8 in
Size mm
16 mm