bahco_486_2400wh
bahco_486_2400wh
bahco_486_2400wh
bahco_486_2400wh
BAHCO 486-2400WH aluminium straight handle bar 2400 mm
Product description:
  • Aluminium straight spirit level without handles, 2400 mm
Features:
  • Strong aluminium profile of 100 mm x 18 mm
  • Barrel-shaped vials
  • Liquid resistant to UV radiation and extreme temperatures
  • Sensitivity of 10 mm/m
  • High visibility
  • Radius of the vial is 200 mm
  • Unbreakable vials
  • 1.3 mm thick aluminium wall
Key features according to our expert
  • Length: 2400 mm
  • Number of dragonflies: 3
  • Magnetic: No
  • Accuracy: 1 mm/m
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314150315352
  • Supplier number: BAHCO 486-2400WH
Length
2400 mm
Accuracy
1 mm/m
Length mm
2400 mm