dewalt_dnw28r80e
DEWALT DNW28R80E wire glass construction nails 2.8-80 ringed Bright 2.2m (2200 pcs)
This article is not available
Product description
  • [DNW33] Wire Weld 2.8-80 Ringed Bright 2.2m
Characteristics
  • Threaded nails with clear or galvanised (G12) surface and smooth or ring shank
Key features according to our expert
  • Nail length: 80 mm
  • Nail thickness: 2,8 mm
  • Angle: 33 °
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013950677
  • Supplier number: DEWALT DNW28R80E
Nail length
80 mm
Nail thickness
2,8 mm
Angle
33 °
Ring
Box quantity
2200,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
2,8 mm
Length
80,0 mm