conti_std871285cxp
conti_std871285cxp_2
conti_std871285cxp
conti_std871285cxp_2
CONTI STD 712 S8M 85 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - STD871285CXP
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Polyurethane heavy-duty timing belts for high power transmission at high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
  • Length: 712
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 712 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817055079
  • Supplier number: CONTI STD871285CXP
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXP
Nominal length
712 mm