bahco_2820vg10
BAHCO 2820VG10 gloves VDE 1000 V (size 10) BAHCO 2820VG10
112.78 tax incl.
Glove size 10
Choose your variant
Product description:
  • Insulated gloves
  • 2820VG05 for work on live equipment up to 500 V AC and 750 V DC, material thickness 0.5 mm
  • 2820VG10 for work on live equipment up to 1000 V AC and 1500 V DC, material thickness 1.0 mm