conti_htd862430cxa
conti_htd862430cxa_2
conti_htd862430cxa
conti_htd862430cxa_2
CONTI HTD 624 8M 30 CXA Conti Synchroforce CXA timing belt - HTD862430CXA
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Heavy-duty timing belts for sustained transmission of higher torque levels at low speed
  • Depending on application
  • From -20° C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
  • Length: 624
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXA
  • Nominal length: 624 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD862430CXA
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXA
Nominal length
624 mm