conti_htd532515
conti_htd532515_2
conti_htd532515
conti_htd532515_2
CONTI HTD 325 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD532515
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 325
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 325 mm
  • Number of teeth: 65
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817015707
  • Supplier number: CONTI HTD532515
Length
325
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
325 mm