Op 13-jarige leeftijd begon Cor Brouwer als leerling meubelstoffeerder. Dat was in 1953. Bijna een kwart eeuw later besloot hij dat het tijd was voor een eigen bedrijf en in 1987 startte hij Meubel en Rijtuigstoffeerderij C. J. Brouwer. Tot de eerste opdrachten behoorde het stofferen van antieke koetsen, een uniek specialisme dat in de loop der jaren gestaag werd uitgebreid met andere specialiteiten.

bank op jacht

Anno 2021 komen de opdrachten uit heel Nederland en Vlaams België. Een indrukwekkend assortiment meubelstoffen, een combinatie van hi-tech en antieke gereedschappen, en vooral een onovertroffen vakmanschap hebben het kleine bedrijf een klinkende reputatie bezorgd in het ambachtelijke vakgebied van meubelstoffering.

man werkt aan zitmeubel

Geen opdracht te groot of te klein

driezitsbank

Een kijkje op de stijlvolle website van C. J. Brouwer vertelt meer dan onze woorden hier kunnen. De vele foto’s geven een beeld van de uitgebreide range specialismen. Van de complete stoffering van superjachten tot de herstoffering van medische meubelen, en van bromfoetszadels tot de aankleding van een eeuwenoud slot. In Cor Brouwer’s eigen woorden: ‘Wij maken geen onderscheid tussen de klanten. Of het nou iemand is die bijvoorbeeld een handjevol siernagels komt kopen of een paar meter rits, of iemand die hier privé of zakelijk een groot project door ons laat uitvoeren.’

Een enorme collectie meubelstoffen

stoel met jeans stof bekleding

Om voor elke opdracht de meest geschikte materialen te kunnen gebruiken, heeft Meubelstoffeerderij C. J. Brouwer een uitgebreide collectie klassieke en moderne meubelstoffen in huis. Alle wereldmerken zijn vertegenwoordigd, niet alleen in textiel, maar bijvoorbeeld ook leder in meer dan 1000 verschillende uitvoeringen.

meubelstof met schoenendesign

Accessoires als knopen, ritsen en siernagels completeren het aanbod. Of een klant nu op zoek is naar een authentieke herstoffering van antieke meubelstukken, of een hip en kleurrijk modern design, de stalencollectie is even uitgebreid als inspirerend.

Bedrijfspand Meubelstofferderij C.J. Brouwer